Flux (FLUX) Nedir?

Flux (FLUX) Nedir?

Flux projesi, Ethereum blok zincirinde ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz bir bulut altyapısı olarak faaliyet gösteren yeni nesil bir projedir.

Bu proje ile uygulamalarınızı birden çok sunucuda aynı anda geliştirme, yönetme ve oluşturma imkanına sahipsiniz.

Aynı zamanda Web 3.0 ve Dapps için de kullanılabilir. Flux ekosistemi merkezi olmayan, AWS benzeri bir geliştirme ortamı sunar, tamamen işlevsel bir merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve hizmet olarak blok zinciri çözümleri sunar ve birlikte çalışabilir.

Flux platformu, merkeziyetsiz bir alternatif olarak Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud gibi bulut altyapısı sağlayıcılarına karşı piyasaya sürülmüştür.

Ayrıca, Flux, gelişen Web 3.0 adı verilen tamamen merkezi olmayan bir internetle uyumlu ve önde gelen merkezi olmayan bulut altyapısı sağlayıcısı olmayı hedeflemektedir.

Flux madenciliği, blok zinciri teknolojisindeki fikir birliği algoritmasını çözmek için grafik işleme biriminden (GPU) gelen hesaplama gücünü kullanan bir iş kanıtı olan Proof of Work (PoW) protokolünü kullanır.

Kullanıcılar, Flux token’larını alım satım yoluyla borsalarda elde edebilirler ve ayrıca ağdaki “node’ları çalıştırmanın ödülü” olarak verilir.

Yerel yardımcı program token’ı, ağ ücretlerini ödemek için de kullanılabilir.

Flux, eski adı Zelcash (ZEL) olarak bilinen bir kripto paradır.

27 Mart 2021 tarihinde Flux olarak yeniden adlandırılmıştır.

Flux Token, merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve blok zinciri çözümleri paketi olan Flux ekosistemi için bir hizmet olarak var olan bir token’dır.

440 milyon maksimum arza sahiptir ve dolaşımdaki arzı 288 milyon olarak bildirilmektedir. 23 Ocak 2023 itibariyle Flux’un piyasa değeri 187 milyon dolardır.