Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, Ethereum tabanlı bir erc-20 tokendir. Socios ve chiliz ekibi dünyanın her yerinden birçok spor kulübü ile ortaklıklar imzalayıp, taraftarların chiliz coin sayesinde takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini sağlıyor.

Chiliz, galatasaray ile yaptığı anlaşma ile ülkemizde de sesini duyurmuş olsa da juventus, psg, roma ve barcelona gibi çok daha büyük ortaklıklara imza atmış durumda.

Yatırımcılar sahip oldukları taraftar tokenlar ile takımlarının forma renklerini, gol marşlarını, soyunma odası tasarımlarını ve bunun gibi unsurlarını seçebiliyorlar ayrıca chiliz coin yatırımcılarının takımları ile özel etkinliklere katılma şansı da bulunmakta.

Chiliz’in toplam 8.888.888.888 arzı bulunuyor.

Kripto dünyasında çoğu şeyin pazarlama ve kullanım alanına bağlı olduğunu düşünürsek, chiliz ilerleyen zamanlarda değer kazanmaya devam edebilir gibi görünüyor.

Chiliz ekibi kripto para dünyasında bir ilki gerçekleştirip dünyanın en büyük spor kulüpleri ile çeşitli ortaklıklar imzalayarak daha önce hiçbir kripto para projesinin yapmadığı bir işe imza attı. Bu sayede hem projenin adının duyulmasını sağladı hem de kendisine sabit bir yatırımcı kitlesi yarattı.