Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic attention token, blockchain tabanlı bir dijital reklamcılık ağıdır. projenin başındaki isim javascript’in de yaratıcısı olan Brendan Eich’dir.

Brendan Eich aynı zamanda mozilla’nın da yaratıcılarından birisidir. foundation capital, founders fund, propel venture partners, pantera capital, dcg, huiyin blockchain venture ve danhua capital gibi birçok şirket de projeyi fonlamakta.

Birçok sorunu dikkate alan bat ekibi bu sorunlara yeni bir çözüm getirdi: brave basic attention token .

Brave, yayımcıların para ödülü kazandığı ve zararlı reklamların engellendiği bir tarayıcıdır. brave bat platformu ile koordineli olarak çalışmaktadır.

Bat Token Kazanma

Kullanıcıların ilgisine göre kazanç belirleniyor. kullanıcının nerede zaman harcadığını takip eden brave tarayıcısı yayımcıları bat ile ödüllendiriyor. kazanç da aracılar devreden çıktığı için artıyor.

Kullanıcılar ilgi alanlarıyla ilgili reklamlarla karşılaşıyor ve reklamcılar da yaptıkları harcamalar karşılığında daha kapsamlı bilgilere erişebiliyor.

Basic attention token’ı kısaca özetlemek gerekirse; merkezsiz, şeffaf, açık kaynaklı ve etkili.

Platform, reklamcılar, yayımcılar ve kullanıcılar arasında değiş tokuş yapılabilen bir token’a dayalı işliyor ve dijital reklamcılıktaki verimliliği arttırmayı amaçlıyor.